Enne sessiooni tutvu järgnevate punktidega: 
- Tulenevalt autoriõiguse seadusest, tuleb piltide avalikustamisel ära mainida (või märkida fotol) fotograaf – Maariel foto. Facebookis võib kasutada @Maariel foto, Instagramis #maarielfoto või @Maarielfoto (Autoriõiguse seadus § 12, lõige 1, punkt 2).
- Fotograafile on jäetud õigus kasutada sessioonil valminud fotosid oma portfoolios, ettevõtte reklaamiks ja fotokonkurssidel. Seda kõike juhul, kui pole kokkulepitud teisiti.
- Sessioonist edastab fotograaf digifailid, mis on töödeldud ja trükikvaliteediga. Sessioonist on välja valitud parimad fotod, kõik muu must materjal ei kuulu jagamisele.
- Fotograaf lubab edaspidi fotosid kasutada erinevates sotsiaalmeedia auhinnaloosides, -mängudes, kampaaniates üksnes koos autori nimega – Maariel foto (õigus autorsusele).
- Igasugune järeltöötlus kliendi poolt on keelatud, sh filtrite lisamine ja fotode lõikamine suurel määral (Instagram lõikab vertikaalseid fotosid, sellega olen arvestanud). 
- Kui soovite tühistada või muuta kokkulepitud fotosessiooni aega, siis palun teha seda esimesel võimalusel, minimaalselt 24h enne sessiooni. Vastasel korral on fotograafil õigus esitada arve 50% sessiooni hinnast. 
- Fotosessioonile hilinemisel lüheneb pildistamise aeg hilinetud minutite võrra.  

Broneerides sessiooni, nõustub klient ülalmainitud tingimustega.

Soovitused pildistamisel 
Vastsündinu fotosessioon: 
Enne sessiooni oleks hea tita nahka kreemitada. Beebi ei pea olema minu tulekuks valmis, toitmine ja mähkme vahetus võiks toimuda vahetult enne pildistamist. Emadel soovitan puuderdada nägu või lasta teha meigikunstnikul fotomeik. Riietus võiks olla võimalusel harmoonias pereliikmete vahel, samas stiilis või värvitoonis. Aga eelkõige, riietus olgu teie perele iseloomulik. Triiksärgid, ülikonnad ja peokleidid ei ole eriti loomulikud vastsündinu pildistamisel.

Pere ja paari fotosessioon: 
Valige riietuseks pigem ühevärvilised riided (vältige peenemate triipudega riideid!). Pildil jäävad väga kaunid heledad riided, näiteks heledat värvi pluusid ja teksapüksid. Võimalusel võiks vältida tekste pluusidel/kleitidel (tavaliselt pole need väga sisukad). Väga äge jääb, kui pere kannab ühtset stiili. Kui Te igapäevaselt meiki ei kanna, siis pildistamiseks võiks “nina puuderdada”, et vältida läiget näos.

Stuudios pildistamine
- Stuudiosse saabu õigeaegselt, võimalusel 5-10 minutit varem. 
- Soovitan lasta teha professionaalne fotomeik, kuna välgud "söövad ära" kerge jumestuse ning võimendavad läiget nahal. 
- Ühe tunnise sessiooni käigus jõuab kasutada kuni kolme erinevat riietust. Pooletunnise sessiooni jooksul jõuab kasutada kahte erinevat riietust.
- Kui soovid pildistada jalanõudega, siis veendu nende puhtuses. Kui soovid pildistada sokkidega, siis palun vaheta sokid vahetult enne pildistamist õigete vastu välja. Jalanõude sisud võivad määrida sokid ning pildil ei jää see kena.
- Stuudios on riiete värskendamiseks aurutaja. Selle kasutamise soovist võid mind eelnevalt teavitada. 
- Musta värvi riided toovad esile iga karvakese ja puru. Stuudios on olemas kleepsurull, millega pudi eemaldada. Soovitan ka kodus korra riided selle pilguga üle vaadata ja vajadusel neid värskendada.
- Stuudios palun lastele erilist tähelepanu pöörata, kuna pildistamiseks kasutatavad esemed (nt pabertaust, välk statiivil) on kergesti purunevad. Õnnetuste korral leiame lahenduse. :)
Kohtumiseni pildistamisel!
Stuudio asub Erminurme tee 10-2 aadressil, see on ERM'i B-parkla kõrval.
Back to Top