Enne sessiooni tutvu järgnevate punktidega: 

- Tulenevalt autoriõiguse seadusest, tuleb piltide avalikustamisel ära mainida fotograaf – Maariel foto. Facebookis võib kasutada @Maariel foto, Instagramis #maarielfoto või @Maarielfoto (Autoriõiguse seadus § 12, lõige 1, punkt 2).
- Fotograafile on jäetud õigus kasutada sessioonil valminud fotosid oma portfoolios, ettevõtte reklaamiks ja fotokonkurssidel. Seda kõike juhul, kui pole kokkulepitud teisiti.
- Sessioonist edastab fotograaf digifailid, mis on töödeldud ja trükikvaliteediga. Sessioonist on välja valitud parimad fotod, kõik muu must materjal ei kuulu jagamisele.
- Fotograaf lubab edaspidi fotosid kasutada erinevates sotsiaalmeedia auhinnaloosides, -mängudes, kampaaniates üksnes koos autori nimega – Maariel foto (õigus autorsusele).
- Igasugune järeltöötlus kliendi poolt on keelatud, sh filtrite lisamine ja fotode lõikamine suurel määral (Instagram lõikab vertikaalseid fotosid, sellega olen arvestanud). 
- Kui soovite tühistada või muuta kokkulepitud fotosessiooni aega, siis palun teha seda esimesel võimalusel, minimaalselt 24h enne sessiooni. Vastasel korral on fotograafil õigus esitada arve 50% sessiooni hinnast. 
- Kõik sessioonid toimuvad kliendi hubases kodukeskkonnas või välitingimustes. Kokkuleppeliselt ka mujal.
Broneerides sessiooni, nõustub klient ülalmainitud tingimustega.

Soovitused pildistamisel 

Vastsündinu FOTOsessioon: Enne sessiooni oleks hea tita nahka kreemitada. Beebi ei pea olema minu tulekuks valmis, toitmine ja mähkme vahetus võiks toimuda vahetult enne pildistamist. Emadel soovitan puuderdada nägu või lasta teha meigikunstnikul fotomeik. Riietus võiks olla võimalusel harmoonias pereliikmete vahel, samas stiilis või värvitoonis. Aga eelkõige, riietus olgu teie perele iseloomulik. Triiksärgid, ülikonnad ja peokleidid ei ole eriti loomulikud vastsündinu pildistamisel.

LOOMINGULISE FOTOGA SESSIOON: Parim aeg pildistamiseks on alates teisest elukuust, mil laps on juba natuke aktiivsem ja oskab “poseerida”. Beebile võib selga panna just sellised riided, mis Teile meeldivad või mis on ajendiks fantaasiamaailma loomiseks (näiteks mõni aksessuaar, lelu või riideese). 

Pere FOTOSESSIOON: Valige riietuseks pigem ühevärvilised riided (vältige peenemate triipudega riideid!). Pildil jäävad väga kaunid heledad riided, näiteks heledat värvi pluusid ja teksapüksid. Võimalusel võiks vältida tekste pluusidel/kleitidel (tavaliselt pole need väga sisukad). Väga äge jääb, kui pere kannab ühtset stiili. Kui Te igapäevaselt meiki ei kanna, siis pildistamiseks võiks “nina puuderdada”, et vältida läiget näos.
Kohtumiseni pildistamisel!
Back to Top